poniedziałek, 2 stycznia 2017

Zachodniopomorskie: Mielno bardzo młodym miasteczkiem [ZDJĘCIA]

Nadmorskie Mielno w powiecie koszalińskim wraz z dzielnicą Unieście 1 stycznia 2017 otrzymało status miasta. Atrakcyjne miejsce wypoczynkowe na Wybrzeżu Słowińskim leży nie tylko nad Morzem Bałtyckim, ale także nad zachodnim brzegiem jeziora Jamno. 

Mielno. Od 1 stycznia 2017 jest miasteczkiem, wraz z dzielnicą Unieście. Fot. Jolanta Paczkowska [kliknij w zdjęcie]

Promenada spacerowa biegnąca wzdłuż plaży pomiędzy Unieściem i Mielnem  też jest nie lada atrakcją miejscowości. I jezioro Jamno, które łączy się z Bałtykiem Kanałem Jamneńskim. Są tu przystanie i wypożyczalnie sprzętu pływającego. W sezonie można wypłynąć w rejs po jeziorze małym statkiem wycieczkowym. To idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych oraz wędkowania.  


Mielno. Promenada nadmorska. Fot. Jolanta Paczkowska

Mielno. Plaża we wrześniu. Po lewej betonowe gwiazdobloki umacniające brzeg. Fot. Jolanta Paczkowska
Mielno. Plaża we wrześniu. Wypoczynek aktywny. Fot. Jolanta Paczkowska

Mielno. Jezioro Jamno. W sezonie można wypłynąć w rejs statkiem wycieczkowym. Fot. Jolanta Paczkowska
Mielno. Jezioro Jamno. Są tu przystanie i wypożyczalnie sprzętu pływającego. To idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych oraz wędkowania. Fot. Jolanta PaczkowskaDo Unieścia turystów przyciąga także przystań rybacka, gdyż można tu kupić świeże ryby, przyjrzeć się pracy rybaków na łodziach i w sieciarniach, odwiedzić prywatne Muzeum Rybactwa Morskiego. Kutry zabierają ochotników na połowy wędkarskie z niedużego mola, które jest też niemałą nadmorską atrakcją. Na nadmorskiej promenadzie znajduje się Pomnik Lotników.

Unieście. Kutry w przystani rybackiej. Fot. Jolanta Paczkowska 

Unieście. Przystań rybacka. Fot. Jolanta Paczkowska

Unieście. Kutry zabierają ochotników na połowy wędkarskie z niedużego mola, które jest też niemałą nadmorską atrakcją. Fot. Jolanta Paczkowska

Unieście. Muzeum Rybactwa Morskiego. Fot. Jolanta Paczkowska

Unieście. Nad morzem. Fot. Jolanta Paczkowska
 
Unieście. Na nadmorskiej promenadzie znajduje się Pomnik Lotników (1988) upamiętniający katastrofę lotniczą samolotu wojskowego, która wydarzyła się 7 września 1987 r. Został ufundowany przez kolegów tragicznie zmarłych pilotów. Tabliczka na skrzydle informuje: "Pamięć Lotnikom. Kpt. pil. inż. Jan Kozyra, por. pil. inż. Ryszard Duro, poległym tragicznie 1987 09 07. Koledzy z J.W. 5069"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz